۶ روش درمان کمردرد مزمن

روش های درمان کمردرد مزمن توسط خود بیمار 


توجه کنید که درد مزمن صرفاً یک بیماری فیزیکی نیست و حتماً عوامل دیگری هم می‌تواند در ایجاد درد مزمن دخیل باشد این عوامل عمدتاً عواملی است که در مغز ایجاد می شود. یعنی در پی انتشار درد های مزمن و طولانی مدت از اندامها به مغز و از کمر به مغز فایلهایی در مغز تحت عنوان درد باز می‌شود که می‌تواند عامل بسیاری از درمان دردها و عدم پاسخ به درمان ها باشد و برای بسته شدن آن نیاز به همکاری بیماران وجود دارد
خصوصاً بیمارانی که دور از مناطق در دسترس و از نظر پزشکی قرار دارند و ممکن است بتوانند با کمک این درمان ها درد کمر خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند .‌این ۶ روش درمانی که امروز در آن که در این مقاله بحث می‌کنیم می‌تواند برای شما کمک کننده باشد.


6 روش درمانی نادیده گرفته شده برای تسکین درد کمر
هنگامی که کمردرد ادامه پیدا می کند و کیفیت زندگی شما را تداخل می دهد را برای شما توضیح می دهیم . ممکن است چندین گزینه درمانی برای تسکین کافی لازم باشد.  در زیر برخی از درمان های کمردرد آورده شده است که معمولاً نادیده گرفته می شوند یا کم استفاده می شوند.  یک یا چند مورد از این روش های درمانی را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشترین کمک را برای درمان شما می کند  .
6 روش درمانی نادیده گرفته شده برای تسکین درد کمر

1. اندورفین داخلی خود را آزاد کنید

اندورفین هورمونی است که به طور طبیعی در بدن شما ساخته می شود.  آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که اندورفین ممکن است به جلوگیری از ثبت سیگنال های درد در مغز شما کمک کند.  اندورفین همچنین به کاهش اضطراب ، استرس و افسردگی کمک می کند ، که همگی با درد مزمن کمر مرتبط هستند و اغلب درد را بدتر می کنند.

برخی فعالیت ها ممکن است سطح اندورفین شما را افزایش دهد ، مانند ورزش های هوازی ، ماساژ درمانی یا مدیتیشن.

2. به اندازه کافی خواب ترمیمی داشته باشید

درد یکی از دلایل اصلی بی خوابی است - مشکل در خواب رفتن و / یا خواب ماندن.  خواب ناکافی همچنین می تواند درد کمر شما را بدتر کند.  این چرخه معیوب داشتن خواب ترمیمی را برای شما دشوارتر می کند.

مراجعه به خواب ترمیمی موجب تسکین کمردرد می شود

داشتن خواب ترمیمی کافی برای ترمیم و شارژ مجدد سطح انرژی بدن لازم است.  اگر در خواب مشکل دارید ، مهم است که به درد یا سایر عواملی که باعث ایجاد آن می شوند ، بپردازید.  ممکن است پزشک بسته به آنچه اختلال در خواب شما ایجاد می کند تغییر سبک زندگی ، داروها یا سایر روش های درمانی را به شما توصیه کند

3. ورزش برای سلامت بهتر  بهتر کمر و درمان کمردرد

چرا ورزش برای کمر درد خوب است؟

عضلات شکم و پشت شما نقشی اساسی در حمایت از کمر شما دارند.  این عضلات در طی یک روز عادی تمرین خوبی ندارند - آنها باید به طور خاص از طریق ورزش هدف قرار بگیرند.
ابتدا ورزش های ایزومتریک کمری را انجام دهید و سپس تمرینات هوازی را شروع کنید.‌

بسیاری از تمرینات ساده وجود دارد که می تواند در مدت ۲۰ تا ۳۰‌ دقیقه به عنوان بخشی از برنامه روزانه شما انجام شود.  اگر تازه کار خود را شروع کرده اید ، حتی ساده نشستن به صورت ایستاده روی توپ ورزشی به مدت 30 دقیقه در روز ، عضلات اصلی شما را درگیر می کند.

4. مغز خود را درگیر کنید

مدت هاست که متخصصان درد درک کرده اند که درد پیچیده تر از احساس است.  نحوه تفسیر و پردازش سیگنال های درد در مغز شما نقش مهمی در درک درد شما دارد.

خبر خوب این است که شما می توانید برای مغز خود مهارت هایی ایجاد کنید تا برخی از علائم درد را کاهش یا نادیده بگیرید.  برخی از استراتژی ها برای آزمایش عبارتند از:

مدیریت آگاهانه درد.  تمرین ذهن آگاهی و مراقبه ، که به طور معمول شامل تنفس کند ، کنترل شده و تمرکز ذهن است ، ممکن است به کاهش احساس درد کمک کند.  همچنین می تواند به آرامش کمک کند.  برای شروع کار با تکنیک های آگاهی و آرامش می توانید از تنفس عمیق و مدیتیشن استفاده کنید .‌

رفتار درمانی شناختی.  این نوع درمان ممکن است به شما کمک کند تا در مورد درد خود متفاوت فکر کنید یا راهکارهای جدیدی برای کنترل آن بیاموزید.

ایجاد تخصص در تکنیک های ذهن و بدن ممکن است کمک زیادی به شما کند تا حدی بر دردتان تأثیر بگذارید.

5- فعالیت هایی را پیدا کنید که شما را خوشحال کند

درد مداوم کمر می تواند زندگی شما را ویران کند ، بر روابط عزیز ، امور مالی و توانایی شما در انجام کارها در خانه و خانه تأثیر بگذارد.  یافتن فعالیت هایی که شما را خوشحال می کند می تواند به کاهش استرس کمک کند و ممکن است برخی از دردها را تسکین دهد.

برخی افراد متوجه می شوند که حتی انجام فقط 3 کاری که هر روز احساس خوبی در آنها ایجاد می کند - مانند لذت بردن از یک فنجان چای یا قهوه ، تماس با یک دوست قدیمی ، راه رفتن با فرزند ، یا گرفتن آغوش طولانی 30 ثانیه ای از طرف عزیز -  می تواند درد را تحمل کند

حتی چیزی های کوچکی مانند به سادگی خندیدن با یک دوست ممکن است باعث تحریک اندورفین های خوب شود.

تبلیغات

6. عضلات پشت پا و ران خود را روزانه دو بار در روز بکشید .‌

یکی از عوامل موثر در کمر درد ، ناحیه همسترینگ است.  اگر عضلات همسترینگ شما - که در پشت ران شما قرار دارند - از ناحیه همسترینگ خیلی محکم هستند ، تحت فشار قرار گرفته در مفصل های کمر و ساکروایلیاک قرار می گیرد که منجر به درد بیشتر می شود.  کشش همسترینگ باید با دقت و حداقل دو بار در روز و هر بار 15-30 ثانیه انجام شود.

بسیاری از تمرینات کششی ملایم وجود دارد که نباید صدمه ببیند.

برای تسکین کمر درد به کشش های همسترینگ خاص مراجعه کنید

کشش همسترینگ دیواری یکی دیگر از گزینه های کشش است که در قسمت کمر آسان است.
چند نکته تکمیلی کنترل کمردرد

درد را با سرما و / یا گرما تسکین دهید

کاهش درد ناشی از استفاده ساده از بسته های سرد و / یا بسته های گرم را برای کمک به کاهش کمردرد دست کم نگیرید.

سرما درمانی به کاهش التهاب و درد کمک می کند.  برخی از نمونه ها شامل بسته بندی یخ در پارچه ، یک بسته نخود فرنگی منجمد از فریزر یا یک بسته ژل سرد است.  همیشه حداقل یک لایه بین پوست و بسته یخ / سرما نگه دارید.

گرما درمانی به بهبود جریان خون ، آرامش و تسکین درد کمک می کند.  گرما درمانی می تواند انواع مختلفی داشته باشد.  بهترین کار این است که چندین مورد را امتحان کنید تا بدانید که چه چیزی برای شما مناسب است.  استحمام یا دوش آب گرم ، غوطه ور شدن در وان آب گرم ، یا استفاده از پد حرارتی یا حرارت دادن همه اینها روشهایی است که می تواند گرما را به کمرتان برساند.

چه از یخ استفاده کنید و چه از بسته حرارتی ، برای محافظت از پوست ، برنامه ها را به 15 یا 20 دقیقه با حداقل 2 ساعت استراحت محدود کنید.  هرگز با پد گرم کننده یا بسته یخ زده نخوابید زیرا این امر می تواند منجر به آسیب دائمی پوست شود.

امیدوارم که این روشهای ساده  درمانی نادیده گرفته شده بتوانند روشهای جدیدی را برای کنترل بهتر کمردرد و یافتن تسکین پایدار به شما کمک کنند.